Muziek en zang workshops Kinderen

Datum: 21 maa 2010 12:00 - 17:00
Locatie: Velserbroek
Kosten: 15 euro
Type: workshop
Rubriek: Familie
Meer informatie: http://www.a-muze.org
Aantal keer bekeken: 129
Geplaatst door: AMuze
Tags: Emotionele ontwikkeling kind | kinder workshop | plezier | zang en muziek

Ook voor kinderen geldt “Laat je stem horen”

Veel volwassenen hebben afgeleerd hun stem te gebruiken. Ze worden dan ook niet meer voldoende gehoord door hun omgeving. Als kinderen reeds op jonge leeftijd leren dat hun stem (ergo zij als persoon) de moeite waard is, heeft dat een positief effect op de emotionele ontwikkeling. Kinderen genieten als vanzelf van muziek en zang. Zowel hoogsensitieve kinderen als kinderen met een aandachtstoornis kunnen enorm veel baat hebben bij het zingen en luisteren naar muziek.

Yvon Ter Weyde-Agterhof zingt al vanaf haar zesde jaar.” Geloof het of niet, ik ben ooit begonnen met zingen in kerkkoortjes, via de lagere school. Ik werd zo blij van zingen en ik werd ook nog eens gezien en gehoord! In deze periode werd ik behoorlijk gepest. Ik ben ervan overtuigd dat het zingen me door die nare lagere school tijd heen geholpen heeft. In mijn latere leven merkte ik, dat als ik me door een nare periode heen diende te slaan, mijn stem me altijd weer hielp!!
Ik realiseerde me, dat wat bij mij helpt anderen ook kan helpen. Vorig jaar ben ik mijn eigen zangschool begonnen. Ik geef zangles aan volwassenen en kinderen en leg daarbij sterk de nadruk op “je stem laten horen”.
Zo besloot ik een aantal workshops te ontwikkelen waaronder “op zoek naar je eigen stem” die ik gratis aan vrienden en kennissen gaf. Zodoende leerde ik dat
het gebruik van de stem op iedereen effect heeft. Omdat ik zelf een hoogsensitieve zoon heb, die veel zingt, kwam het idee bij me op een workshop voor kinderen te schrijven. Mijn zoon heeft veel baat bij muziek en zang. Hij kan zijn energie kwijt, maar leert ook beter focussen. Hij is zeer vatbaar voor de emoties die muziek bij hem te weeg brengen, zodoende is zijn humeur redelijk te beinvloeden. Door workshops en zangles aan kinderen te geven, merkte ik dat er op een makkelijke manier contact met de kinderen kon worden gemaakt. Binnen een korte tijd ontstond er een vertrouwensband met de kinderen. Ook de kinderen onderling voelen een positieve energie en leren naar elkaar te luisteren. Al met al is het een heerlijke ervaring om met kinderen te mogen werken!
Nee, ik heb geen scholing gehad, ik werk puur op gevoel. Ik luister naar de kinderen en geef ze oprechte aandacht. Soms is dat al voldoende om een deur te openen en hun stem te gebruiken. Door te zingen leren de kinderen makkelijker te communiceren. Door te luisteren leren zij respect voor elkaar te hebben. Doordat er naar hen geluisterd wordt, voelen ze dat zij er mogen zijn! Dit geldt voor alle kinderen; haal ze uit hun gelabelde “hokje”en laat ze zingen! Het is zonde dat wij als volwassenen vaak onze stem niet meer laten horen. Het is een grotere zonde als wij onze kinderen die stem ook afnemen!
Als een baby wordt geboren is het eerste wat hij doet van zich laten horen. Wij hebben onze stem niet voor niets gekregen. Laat horen die stem, zing mee!!!

Amuze organiseert workshops voor kinderen op vaste data in Haarlem en Velsen.
U kunt de workshops ook bij u in de omgeving laten geven.
Minimaal 7, maximaal 12 kinderen.
De workshops worden in drie categorien ingedeeld:
SwingKids Mini 4-6 jaar
SwingKids 7-12 jaar
SwingJuniors 12 +

WWW.A-MUZE.ORG
YVON@A-MUZE.ORG TEL 06-46310586

Reacties(0)

Login of registreer om een reactie te plaatsen.