Eten. We doen het allemaal, iedere dag, meermalen per dag. Eten is de diesel van onze motor. We eten omdat we honger hebben en nieuwe energie nodig hebben na een lange dag werken, als moment van ontspanning tussen de middag en in de ochtend voor een goede kickstart. En eten is nog veel meer dan dat. Eten is een cultureel verschijnsel, van maatschappelijk belang, een sociale aangelegenheid. Een te kort aan de ene kant van de wereld is een probleem, een teveel aan de andere kant van de wereld ook.
Eten drijft economieën, is van maatschappelijk en cultureel belang. In China eten ze hond, in Nederland eten we varken. Onlangs stond in een onderzoek over hoe natuurlijk het is om samen te eten. Dat alleen eten minder gezond zou zijn, omdat eten sinds de oorsprong van de mens meer was dan alleen het geven van een lichamelijke energiestoot. Eten is ook een moment van samen zijn en het delen van ervaringen, en dát zou net zo goed zijn voor het menselijk lichaam als een gezonde maaltijd.
Maar als eten dan zo belangrijk is, hoe kan het dan dat we jaarlijks maar zo'n 13 procent van ons totale inkomen uitgeven aan eten. Hoe kan het dan dat we een spaarlamp indraaien, op de fiets stappen, om vervolgens een bord tonijn of rundvlees te verorberen.
Cleandrinks Rotterdam editie ‘To eat or not to eat' slaat de brug van uiterlijke klimaatverandering naar innerlijke klimaatverandering.
We gaan opzoek naar de onlosmakelijke verbondenheid der dingen.
Meld je aan op www.cleandrinks.com voor een inspirerende avond met Lisette Kreischer van Veggie in Pumps, Dos Winkel van Sea First Foundation, Linda Vermaat van de Youth Food Movement en Roos Saat van de Groene Passage.
21 april 19.30-23.30
Start programma: 20.30
New Fork, Coolsingel 141 Rotterdam
New Fork heeft vegan bio food aan de counter
Het is belangrijk dat je je aanmeldt ivm de hoeveelheid hapjes.