Wat stel jij uit?

Wat stel jij uit?


Blogger: Jeneferb
Rubriek: Talenten
Aantal keer bekeken: 788
Tags: balans | Carriere | lifehacking | moeder | time-management | werk | work/life balance

Ieder mens heeft we last van ‘tijdvreters'. Tijdvreters zijn dingen en bezigheden in je dagelijks leven die jou elke keer weer tijd kosten. Er is een verschil tussen externe en interne tijdvreters. Externe tijdvreters zijn die dingen die van buitenaf komen. Denk hierbij aan je collega's, je leidinggevende, je kinderen of zelfs de collectant van de Hartstichting. Vaak hebben we zelfs nog het meest last van interne tijdvreters. Dit zijn aspecten van ons karakter en het daaruit voortvloeiende gedrag dat er elke keer weer voor zorgt dat we in dezelfde valkuil trappen. En dus elke keer weer tijd verliezen!

Een voor velen herkenbare tijdvreter is uitstelgedrag.

Peter Heerschop gaf het op een leuke manier aan in zijn column op Radio 538 ‘Lieve Marianne' van deze week. Hij beschrijft hoe veel mensen eerst 100x hun sms, e-mail, twitter en hyves checken, vóórdat ze eens echt aan de slag gaan. Heel herkenbaar... Je kunt de radio-column terughoren via: www.tinyurl.com/3ayg7kw

Veel mensen stellen van nature juist die klussen waar ze het meest tegenop zien uit. Dit heeft als logisch gevolg dat de berg werk alleen maar groeit en de weerzin om aan de klus te beginnen alleen maar groter wordt.

 

Maar wat kun je hier nu écht aan doen?

  • ­Bedenk eerst wáárom je uitstelt? Heb je er geen zin in? Vind je het moeilijk? Heb je nog niet genoeg informatie of onvoldoende materiaal om het klusje uit te voeren? Kijk of het mogelijk is deze bezwaren aan te pakken.
  • ­Mijn stelregel is: handel alles dat binnen 2 minuten kan worden afgehandeld direct af. Dus: doe het nu! Heb je er op dat moment echt geen tijd voor? Parkeer het in een apart bakje of mail directory, maar doe het wel nog diezelfde dag als dat mogelijk is.
  • ­Verdeel de klus in kleine deelklusjes. Een olifant eet je tenslotte ook niet in een keer op.
  • ­Begin bij het leukste onderdeel. Het begin is vaak al het halve werk.
  • Stel jezelf en deadline: wanneer wil ik deze klus gedaan hebben? Zet het dan ook daadwerkelijk in je agenda. Communiceer deze deadline ook zoveel mogelijk aan anderen: collega's, vriendinnen of je partner. Dit maakt de kans groter dat je het ook daadwerkelijk zult doen.
  • Bedenk hoe je je zult voelen als dat rotklusje gedaan is....

 

En jij? Wat stel jij uit? Plaats een reactie en wie weet kan ik of kunnen anderen jou dat laatste zetje geven om de koe nu eindelijk eens bij de horens te vatten!

 

Meer informatie over DOEN! Professional Organizing & Coaching? Kijk dan op: www.tijdomtedoen.nl of volg DOEN! op twitter www.twitter.com/DOENcoaching .

Reacties(2)

leuke tips jenefer....ik

leuke tips jenefer....ik moet zelf ook opletten niet de hele dag met de mail bezig te zijn maar dat te beperken tot een paar momenten per dag. En de rest gewoon aan het werk. Afleiding...heel verleidelijk:)

Anja Beerepoot

Uitstellen en e-mail

Héél bekend! Ik heb voor mezelf de e-mail momenten beperkt tot een keer of 5-6 per dag. Een kwestie van doorzetten, want ik ben/was ook erg e-mail verslaafd :-S!

Ook probeer ik niet altijd maar automatisch met de mail te starten op een dag. Soms begin ik gewoon met dat wat écht belangrijk is die dag, óf dat waar ik het meest tegenop zie. Echt urgente zaken worden door mensen toch vaak niet via de mail gedaan maar door de telefoon.
Als ik met een andere klus bezig ben zet ik mijn Outlook ook altijd uit, een open deur, maar het werkt wel goed!

Oh ja, nog een tip: zet de automatische e-mail notificatie uit. Anders wint de nieuwsgierigheid het toch altijd weer! Succes en groetjes,

Jeneferb

Login of registreer om een reactie te plaatsen.