Van DRUK, DRUK, DRUK naar GELUK!

Van DRUK, DRUK, DRUK naar GELUK!


Blogger: Vilna
Rubriek: Dromerig speels
Aantal keer bekeken: 671
Tags: combineren | steun | stress | waardering

'Vrouwen nemen te weinig tijd voor zichzelf en dat leidt tot stress'
Ruim een derde van de Nederlandse vrouwen lukt het niet om voldoende vrije tijd voor zichzelf te nemen. De belangrijkste redenen daarvoor zijn een drukke baan en opgroeiende kinderen.
Zo blijkt uit onderzoek, uitgevoerd in opdracht van Danone, onder 500 Nederlandse vrouwen van 30 jaar en ouder. De deelneemsters aan het onderzoek zeggen 'zichzelf te vergeten', 'het moeilijk te vinden om tijd voor zichzelf te nemen' en 'zichzelf weg te cijferen voor anderen'.

Behoefte aan oxytocines
Waar hij ‘feelgood' stofjes (testosteron) aanmaakt door zaken op te lossen en zich op die manier op de borst kan slaan en zich goed voelt, maakt zij ‘feelgood' stofjes (oxytocines) aan door genegenheid en zorgen voor.
Zij doet dit door positief onderling contact, zorgen voor, aankijken, aanraken, knuffelen en vrijen. Hoe meer oxytocines hoe beter vrouwen zich voelen. Je zou nu kunnen denken dat is dan mooi, hoe meer ze zorgt voor anderen, hoe beter ze zich voelt. Dat is niet waar. Dit gebeurt namelijk alleen wanneer zij daarbij ook de steun krijgt die zij nodig heeft.
Alleen wanneer zij daarbij gecharmeerd wordt, hoort hoe lief en goed ze is en bevestigd wordt in wat ze doet en kan worden de "feelgood" stofjes aangemaakt.

En daar liggen 3 oorzaken van het probleem dat veel vrouwen stress en andere klachten ervaren:

1) Want zelfs als vrouwen geen steun ervaren of niet gewaardeerd worden gaan ze door met geven en "zichzelf wegcijferen". Geven ligt namelijk verankerd in de vrouwelijke psyche door de behoefte aan oxytocine. Ook als ze niet krijgt wat ze nodig heeft. Wanneer ze dit doet, zonder dat haar eigen behoeften worden vervuld, daalt uiteindelijk haar oxytocineniveau. 

2) Én wanneer vrouwen iets voor zichzelf eisen/doen, beschouwen ze dat vaak als egoïstisch.
Juist dan zal ze geen oxytocines aanmaken en zal de stress toenemen.

3) Omdat ze zichzelf wegcijfert zien anderen niet haar behoeften en beschouwen haar zorgzaamheid als "normaal".
Vrouwen voelen zich dan uitgeblust, burned out, niet gewaardeerd of zelfs depressief. Dit is een negatieve vicieuze cirkel!

Durven te ontvangen = meer levenskwaliteit
Om dit te doorbreken is het van belang dat zij de steun en de waardering gaat opeisen die ze nodig heeft om zich goed en gelukkig te blijven voelen. Dus is de boodschap: stoppen met alleen maar zorgen en beginnen met ontvangen; op het werk, van de partner, van de kinderen, van mensen om hen heen! Hoe?

Ze zal dus tegen zichzelf moeten gaan zeggen: "Wanneer ik goed voor me zelf zorg en durf te ontvangen ben ik een nog leukere vrouw, moeder, werk-gever/-nemer enz."

Elke dag weer, net zolang tot het vanzelf gaat. Alleen dan zal ze in alle opzichten haar kwaliteit van leven vergroten. Immers meer oxytocines hebben tot gevolg een hogere weerbaarheid tegen stress en verslaving en het lichaam komt sneller tot rust. Angst wordt makkelijker onderdrukt. Bovendien bevordert oxytocine dat er sneller een gevoel van verzadiging bij het eten optreedt.

Resultaat: Van DRUK, DRUK, DRUK naar GELUK!

Toch moeilijk? Zet de man als hulpbron in!
Mannen houden namelijk meer van een vrouw als zij minder geeft en bereid is meer te ontvangen!
Voor hem is het belangrijker dat hij het gevoel krijgt dat hij erin slaagt liefde/waardering te geven. Een man ervaart verlichting van stress als de vrouw gelukkig is. Immers als zij gelukkig is heeft hij 1 probleem minder op te lossen en is het voor hem makkelijker zijn testosteronniveau op peil te houden.

Reacties(0)

Login of registreer om een reactie te plaatsen.