Zo binnen zo buiten. Zo boven zo beneden. What goes up must come down. Dat wat je uitzendt is dat wat je ontvangt.
Zoals jij jezelf waardeert zo creëer je de wereld om je heen.
Zoals jij jezelf ziet, zo ziet de wereld jou.
Zelfliefde het belangrijkste ingrediënt voor een gelukkig leven.
Ergens lijken we het kwijt te raken. We willen erkenning, geliefd zijn, iemand die trots op ons is.
We zoeken naar liefde, investeren in relaties en vriendschappen waar de wederkerigheid, de energetische circulatie al lang uit verdwenen is. Of er zelfs nooit is geweest. We geven omdat we aardig gevonden willen worden en we zeggen wat hoort. We zoeken iemand die van ons houdt. Iemand die ons accepteert zoals we zijn. Iemand die zegt dat we mooi zijn, uniek zijn, speciaal zijn, iemand die in ons geloofd, die ons het gevoel geeft dat we er toe doen. Dat we er mogen zijn.
En al de tijd vergeten we dat het daar niet begint. Niet buiten je, maar in je. Daar vind je de toestemming om te zijn. Te (het) wezen wie jij bent. Maar zolang je het buiten jezelf zoekt, zolang jij jezelf niet waardeert, zolang jij niet van jou houdt, hoe kan een ander het dan? Uit een leeg glas kun je niet drinken.
De mate waarin je jezelf waardeert uit zich in alles om je heen. In je relaties met mensen, in je werk, in je salaris, in je huis, etc. Wat er vervolgens gebeurt is dat er van buiten naar binnen wordt gewerkt. Men doet aanpassingen in de buitenwereld. Een andere baan, een andere relatie ( met vaak dezelfde kern), etc. Terwijl het zoveel makkelijker kan. Het begint met het herinneren dat je van jezelf houdt. Als je van jezelf houdt wordt het ‘ samenleven’ met jezelf ook een stuk makkelijk. Je hebt namelijk veel minder kritiek op jezelf als je van jezelf houdt. Je ontwikkeld een mededogen voor jezelf, zodat je jezelf ook af en toe met een flinke korrel zout kunt nemen.
Liefde wordt gegeven vanuit overvloed en dat proces begint in jou. Eerst de liefde voor jou. Van jou.
Hoe kun je zelfliefde ontwikkelen
* Als je ’morgens in de spiegel kijkt groet je zelf dan. Zeg gewoon ‘ Hallo.’
* Probeer regelmatig te schrijven waarbij je de focus legt op dat waar je blij mee bent, trots op bent, of vindt dat je goed gedaan hebt. Begin en sluit af met een liefdevolle boodschap voor jezelf.
* Stuur jezelf eens een kaartje met een boodschap die je ook aan een hele goede vriend(in) zou geven.
* Luister naar jezelf. Wees je bewust van je gedachten. De meeste mensen zijn geneigd zichzelf regelmatig negatieve, niet liefdevolle, boodschappen te geven. Boodschappen die we van een ander niet accepteren. Dus waarom wel van onszelf?
* Vertel jezelf regelmatig dat je blij met jou bent.
* Kijk jezelf in de ogen aan in de spiegel en maak echt contact met jezelf. Zeg dan eens tegen jezelf ‘ ik hou van jou’ en voel een wat er in je lichaam gebeurt. Herhaal dit regelmatig.
* Ga eens met jezelf in gesprek, leer jezelf kennen, stel vragen aan jezelf
* Laat liefdevolle briefjes voor jezelf achter, of plak ze met post its op verschillende plekken.
* Als je ergens bezorgd om bent, stuur jezelf dan een kaartje vanuit de toekomst. Stel je voor dat je een jaar of vijf jaar verder bent en dit achter de rug is. En dat alles goed is. Is schrijf naar jezelf daarover. Steun jezelf.
* Bedank jezelf, en je lichaam regelmatig.
* ………Bedenk manieren om jezelf lief te hebben
Ik ben me ervan bewust dat bijna alle manieren die ik hier geef niet echt gangbaar zijn. Je hoort jezelf niet vertellen dat jij van jou houdt, dat moet een ander doen. Jezelf een kaartje sturen is al helemaal not done! Heb je geen vrienden of zo? Ook dat moet een ander doen. Jezelf bedanken? Voor wat? Probeer het gewoon eens uit. Schrijf regelmatig, stuur jezelf een kaartje en wees lief voor jezelf. Je zult verandering merken. In je en om je heen.
Youre Choice.