Afgelopen zaterdag hadden we een paar boodschappen te doen in ons dorp. Je kent dat wel: nagellak, removerpads, doucheschuim, sokken, verjaardagskado, spijkerbroeken. Wat ons niet zo vaak gebeurt, is dat we zomaar vóór sluitingstijd klaar waren met wat we "moesten". Dat gaf ons tijd voor wat we "ook nog wel zouden willen".
We hebben ons al een tijdje georiënteerd op aquaria, zoet en zout, maar we hebben er nog niet een aangeschaft. Eerder hebben we allebei diverse beesten gehad: honden, katten, kippen, konijnen, goudvissen etc etc. Mijn vriend heeft ook eerder volgels gehad, met name in een volière buiten.
Zaterdag zijn we eens gaan kijken naar vogels voor in onze huiskamer. En.... we hebben ze gevonden. De nieuwe huisgenoten zijn twee jonge grasparkieten: een geelgroene en een blauwgrijze. Ze zijn uitgezocht op leeftijd, uitstraling en activiteit.
Compleet met een mooie zwarte kooi, speeltjes en eten hebben we ze mee naar huis genomen. Daar hebben ze een mooie plek op een tafeltje voor het raam bij de achtertuin. Ze wenden en wennen heel snel en zijn nu al hele, "vaste, gezellige medebewoners", die langzamerhand steeds tammer worden. Hoewel ik nooit vogels heb gehad, ben ik er nu al helemaal plat van. Terwijl ik dit tik kwetteren ze ook vrolijk in de rondte.
Behalve al dat eten, speelgoed en een kooi hadden we natuurlijk ook namen nodig. Nu waren wij al in het bezit van het mooie boek "Mijn grasparkiet", dus leerden wij dat namen met een i, een e, een u of een ij het beste zijn. Daar sta je dan ..... Wij zijn beiden voetballiefhebbers, dus na een tijdje denken besloten we een vrouwenvoornaam van het ADO vrouwenvoetbalteam als basis te nemen voor de geelgroene en een voornaam van een van de heren van De Graafschap voor de blauwgrijze. Ze heetten toen even: Eli en Ties.
Maar onze vrolijke parkieten waren al snel aan het wennen en begonnen heerlijke en gezellige herrie te maken. Nou doet mijn zoon dat ook. Hij was op datzelfde moment met zijn "herrieband" (=onze benaming) The Retreat aan het oefenen. Met als gevolg dat die vrolijke kwetteraars van ons zijn omgedoopt in Rie (geelgroen) en Triet (blauwgrijs). We denken niet dat er veel parkieten genoemd zijn naar een hardcore punk band.
Allle gekheid op een stokje. Ik ga weer even verder genieten van de gezelligheid van onze grasparkieten!