Ja ja, het is weer bijna zover: de vakantie staat voor de deur! En heb jij dat nou ook altijd; rennen, vliegen, inkopen, inpakken, wassen, inkopen, wassen, rennen, vliegen? En dit komt gewoon nog bovenop je normale toch al drukke bestaan. Ieder jaar beeld ik me in dat de luiers daar vast heel duur zijn, cup-a-soup toch wel lekker is als ik trek heb, maar eenmaal in Spanje zit ik steevast (tegen alle voornemens in) alle lekkere kaasjes van de plaatselijke boer op een toastje te smeren. Niks cup-a-soup! Oh ja en die rok en die trui en die en die, ja een lange broek is ook wel lekker. Vervolgens gaan alle niet gebruikte voedingsmiddelen verkreukt en besmeurd de kast in, of erger nog: de prullenbak in. Gaan alle kleren die natuurlijk nooit aangetrokken zijn schoon de koffer weer in, om ze eenmaal thuis tóch maar te wassen want ja het heeft toch in de koffer gezeten.
Nee, dit jaar doe ik het anders. Ik neem relaxte kleren mee, niet te veel, iets voor als het koud is natuurlijk. Maar dat is het! En qua voorraad, alleen de zeeeeeeer geliefde vlokken. Want die kan je écht écht niet krijgen in Spanje. Maar verder niks. Ik sleep het toch voor niets mee want de supermarkten daar zijn juist zo geweldig en vol met de heerlijkste locale producten. Veel lekkerder dan die nasikruiden van hier!
En de laptop? Tja gevoelig punt. Ik heb manlief al veelvuldig vervloekt om zijn eeuwige ‘ge-blackberry’ (die blijft thuis…). Een beetje bijblijven, communiceren met het thuisfront, foto’s uploaden, toch handig die laptop. Maarrrr, dan de hamvraag: ga ik dan ook écht niet werken? Moeilijk. En niet eens omdat de wereld niet even zonder mij kan. Maar meer omdat ik er zelf zo moeilijk zonder kan. Sinds ik mijn eigen coachingspraktijk heb, ben ik zo blij met wat ik doe. Voelt mijn werk niet meer als werk, dit ben ik! Zou het dan toch waar zijn wat manlief al jaren roept ter verdediging op mijn klaagzaag dat hij zijn werk niet kan loslaten? Als je houdt van je werk, als het je passie is, dan voelt het niet als werk, dan baal je er niet van, dan krijg je geen stress. Ik begin me langzaam te realiseren dan het leven zonder vaste baan, zonder vast inkomen, de onzekerheden in het begin, het gaan voor je droom loont! Doen wat je goed kunt, waar je van houdt is GE-WEL-DIG! Maar, en dat blijft hoe dan ook een harde afspraak, nu dus ook voor mij, de kinderen, de rust en ontspanning staan voorop. Geen mailtjes, zakelijk sms-en etc. als we een ijsje zitten te eten. Nee, pas als de kleintjes lekker met klaas vaak aan het sparren zijn mág het. En zelfs dan beperkt tot het minimum want hoe leuk ook, quality time met elkaar is ook goud waard. Samen een wijntje drinken, lekker kletsen, spelletjes doen, het komt er normaal niet altijd van. Jezelf verplichten eens iets anders te lezen dan vakliteratuur, eens een keer niks moeten, gewoon zijn. Dan laad je de accu weer even helemaal op, dat mag wel een keer. Ze wachten allemaal maar even. Ja toch?
Deze vakantie ga ik gewoon heerlijk genieten van al het moois dat er iedere dag is. Waar je misschien in het dagelijks leven niet altijd bij stil staat. Er is zoveel te genieten, als je het wilt zien, is het er!
’s Avonds weer eens tijd maken voor een jarenlange traditie in de vakantie, mijn dagboekje waarin ik de 5 mooiste momenten van die dag opschrijf, waar ik het meest dankbaar voor ben. Ik hoor sommigen al denken, jee wat zweverig. Misschien heb je gelijk. Maar probeer het eens! Al is het maar in je hoofd. De impact die het heeft als je er voor kiest om te kijken naar wat wel werkt, naar wat mooi is en bijzonder of gewoon leuk. Of juist mooi omdat het zo gewoon is. Het is iets wat je leven kan veranderen. Alle wetenschappers zijn het er over eens, je gedachten, je voornemens beïnvloeden je gevoel en je acties in zeer grote mate. Je brein volgt je gedachtes. Als je ’s morgens opstaat met het idee dit wordt een K**dag, dan wórdt het een K**dag. En zeg nou zelf, wil jij je dagen liever vullen met fijne momenten, rust en vertrouwen. Of hou jij het bij paniek, stress en onvrede? Jijzelf hebt de sleutel in handen naar een leven vol plezier, tevredenheid en geluk. Natuurlijk komt er genoeg op ons pad waar we helaas geen invloed op hebben. Maar zouden we dan dat deel waar we wel invloed op hebben, niet eens anders kunnen benaderen. Kies maar; Hoe wil jij naar wereld kijken, naar je eigen leven? Zuur of zoet?
Als je denk dat het wel meevalt met je, doe dan de volgende oefening eens. Doe een armbandje om dat je makkelijk kan afdoen. Iedere keer als je zeurt, klaagt, roddelt, negatief bent, jezelf onderuit haalt etc. etc. wissel je het armbandje van pols. Je zult zien hoe vaak je op een dag moet wisselen en hoe moeilijk het is om het armbandje om dezelfde pols te houden. Maar, het is de moeite waard. Je zal niet geloven hoeveel invloed de keuze om vanuit positiviteit te leven je zal brengen. Heb jij al een voornemen voor deze vakantie? Geniet van de zomer!!! En denk nog eens aan mijn armbandje….
-------------------------------------------------------------------------------------------------
EstaCoaching geeft trainingen en workshops, waaronder: RET jezelf!
Het is belangrijk om te beseffen dat je moet blijven nadenken over wat je doet en waarom je dat doet. Niet zomaar op een impuls reageren, een ander imiteren of leven volgens opgelegde normen.
Jezelf kunnen en durven zijn heeft zin en geeft kracht. Als je ergens voor staat en daarvoor gaat, maakt dat je vrij. Maar zolang je blijft varen op de koers van irrationele en belemmerende gedachtes, kom je nergens.
In deze workshop gaan we aan de hand van RET (Rationele Effectiviteits Training) op zoek we naar die gedachtes en gevoelens die jou wellicht belemmeren of frustreren. En buigen we deze ongewenste en ineffectieve overtuigingen om naar gedachtes en gedrag die wel in je voordeel werken. Op basis van de ABC-methode zul je zien dat jouw gedrag en emoties niet direct worden bepaald door de situatie, maar door jouw gedachtes hierover. En over die gedachtes heb je zeggenschap en daarmee kun je dus wel degelijk invloed uitoefenen op je gevoelens! Een bevrijdend inzicht....
Martine Chambone is gecertificeerd en ervaren RET-trainer.
Voor meer informatie over personal of professional coaching kijk je op: www.EstaCoaching.nl
Martine Chambone is geregistreerd coach bij de Nederlandse Orde van Beroepscoaches onder nr. N3000: www.nobco.nl